مشاوره موفقیت

موفقیت شانسی نیست، بلکه بر اساس عادات خوبی است که به ما تبدیل می شود

من خوش شانسم. من به شانس اعتقاد دارم. اما موفقیت من از شانس نبود.

می بینید، کاری که ما هر روز انجام می دهیم از بسیاری جهات زمینه ساز شانس ما می شود. وقتی به اهداف خود می رسیم، اعمال و عادت هایی که ایجاد می کنیم، نسخه های برتر از خودمان را نشان می دهد. ا

شانس می تواند از آن مکان ابدی سرچشمه بگیرد.

قبل از اینکه در مورد مراحل عملی برای آماده کردن خود برای موفقیت و شانس صحبت کنیم، بیایید نگاهی به آنچه در وهله اول به دنبال آن هستیم بیندازیم. 

اوه، چه احساسی

در حال حاضر، ممکن است در حال پیش‌بینی چیزی باشید که انتظار دارید هنگام رسیدن به هدفتان احساس کنید. وقتی به آنجا برسید زندگی بهتر می شود. شما می توانید خود را در حال غرق شدن در نور خورشید دستاوردهای شخصی خود ببینید. 

من می خواهم یک راز خودی را به شما بگویم. لازم نیست به خط پایان برسید تا احساس خوبی کنید وقتی در مسیر هدف هستید ، همان طور که انتظار دارید درخط پایان احساس شادی کنید. ما اهدافی را تعیین می‌کنیم، بله، زیرا چیزهایی داریم که می‌خواهیم در طول زندگی‌مان به آنها برسیم، اما واقعاً آنها را تعیین می‌کنیم، زیرا به دنبال احساسی هستیم که انتظار داریم هنگام رسیدن به آن اهداف داشته باشیم. 

به بیان ساده،افکار ما چیزی هستند که احساسات و عواطف ما را هدایت می‌کنند

و شما بر افکار خود کنترل دارید. بله، شما در حال حاضر، در این لحظه، کنترل احساسات خود را دارید.

اولین اقدام شما این است که احساساتی را که هدف نهایی شما به ارمغان می آورد، روشن کنید، سپس شروع کنید به آوردن آن احساسات در اینجا و اکنون. 

به عنوان مثال، آیا فکر می کنید رسیدن به یک هدف درآمدی خاص باعث می شود احساس فراوانی کنید و در مورد پرداخت صورتحساب های خود کمتر نگرانی داشته باشید؟ آیا می خواهید درآمد بیشتری داشته باشید تا بتوانید سخاوتمندتر باشید؟ چگونه می توانید امروز شروع به تمرین آن احساسات سخاوت و فراوانی کنید؟ برای سخاوتمندتر شدن به چه چیزی نیاز دارید؟ وقتی فراوان هستید در هنگام خواب شبانه به چه افکاری فکر می کنید؟ 

وقتی شروع به فکر کردن به افکاری می‌کنید که باعث می‌شوند احساسات خواسته‌هایتان را حس کنید، واقعاً به سمت آن چیز می‌روید زیرا از انرژی جریان استفاده کرده‌اید، و این شما را خیلی سریع‌تر به هدفتان می‌رساند. 

شما جدید را ملاقات کنید

92 درصد مردم به اهداف خود نمی رسند. چرا؟ چون کار سختی است. بخشی از این کار سخت تبدیل شدن به یک فرد جدید است. فردی که از قله اورست صعود می کند، همان فردی نیست که در حال حاضر می تواند یک تپه را پیاده روی کند. سال‌ها پیش من یک ورزش سه‌گانه انجام دادم – مثل تربیت بدنی همیشه آخرین نفر بودم. من یک ورزشکار نبودم… برای به پایان رساندن مسابقات سه گانه باید نسخه جدیدی از خودم می شدم. نسخه من که ورزشکار سه گانه بودم. از آنجایی که من هرگز ورزش سه گانه انجام نداده بودم و به ورزشکاری نزدیک نبودم که در گذشته تجربه ای نداشتم که بتوانم از آن استفاده کنم. بنابراین من باید بنشینم و روشن کنم که نسخه ای از من که یک مسابقه سه گانه را کامل کرده بودم چگونه به نظر می رسد و مهمتر از آن چه چیزی احساس می کنم. 

احساس موفقیت، تناسب اندام، قدرت و اعتماد به نفس به ذهنم خطور کرد. ضربه زدن به آنچه باید فکر می کردم و انجام می دادم تا این احساسات را حس کنم، نقشه راهی به من داد تا قبل از عبور از خط پایان چه کسی باشم. 

در حالی که در حال رسیدن به هدف خود هستید، شما تبدیل به فردی می شوید که به هدف خود رسیده است.  

درک احساسی که می‌خواهید و تجسم شخصی که باید تبدیل شوید، یک پایه محکم برای بخش تاکتیکی رسیدن به اهدافتان ایجاد می‌کند. نداشتن این پایه و اساس، تفاوت بین دستیابی به هدف و آرزوی هدف است.

“شانس زمانی است که فرصتی پیش می آید و شما برای آن آماده هستید.” – دنزل واشنگتن


بله، شما به عادات جدید نیاز دارید 

برای تبدیل شدن به نسخه جدید خود، باید عادات جدیدی را در جای خود قرار دهید. … 

95 درصد از روز ما توسط ضمیر ناخودآگاه ما اداره می شود. 95 درصد! این بدان معناست که برای حواس‌پرورترین افراد، تنها 5 درصد از روز ما در واقع از طریق قشر جلوی مغز ما می‌گذرد، بخشی از مغز ما که در آن کار فکری انجام می‌دهیم. 95 درصد دیگر؟ حدس زدید، از عادت های شما می آید. 

بنابراین وقتی می‌خواهید تغییری پایدار در زندگی‌تان ایجاد کنید، با تغییردر عادت‌هایتان، خود را برای موفقیت آماده می‌کنید.

5 ترفند برای کمک به شما در ایجاد عادات جدید 

1. در مورد کاری که می خواهید انجام دهید بسیار دقیق باشید.  

عادات به وضوح و روال نیاز دارند. برای شکل دادن به یک عادت جدید، باید جزئیات بیشتری در مورد ظاهر آن عادت و نحوه اجرای آن داشته باشید. 

بیایید نگاهی به تفاوت بیندازیم:

  • عادت نامشخص بدون روال: ” من باید برای کمک به ایجاد کسب و کارم در لینکدین وقت بگذارم.” 
  • عادت واضح با یک روال: ” روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، درست بعد از ناهار، 30 دقیقه را در لینکدین می گذرانم.” سپس این عادت را مستقیماً در تقویم خود برنامه ریزی می کنید. 

2. عادات زمانی ایجاد می شوند که در یک راستا باشند.

همه در مورد مسواک زدن و قرار دادن لباس های ورزشی در کنار مسواک صحبت می کنند! اما چند چیز را می توانید در کنار مسواک خود قرار دهید؟! 

برای اینکه از مسواک خود در امان بمانید به عادات دیگری فکر کنید که می توانید از آنها برای ارتباط عادت جدید خود استفاده کنید. 

  • خوردن ناهار 
  • لباس پوشیدن 
  • دوش گرفتن 
  • تمیزکردن خانه 
  • شام پختن 

به یاد داشته باشید، شما در حال حاضر بسیاری از عادت های روزانه ناخودآگاه دارید… خلاق باشید و به این فکر کنید که کجا می توانید از عاداتی که قبلاً دارید استفاده کنید. 

3. عاداتی که نیاز به حرکت فیزیکی دارند بسیار ساده تر است.

ایجاد یک عادت جدید با انجام کاری در مقابل تلاش ناامیدانه برای انجام ندادن کاری بسیار ساده تر است. این را در نظر بگیرید، پیاده‌روی بسیار آسان‌تر از این است که خودتان بعد از شام میان‌وعده نخورید. عادت جدید شما نیازی به تمرین کامل ندارد، اما به این فکر کنید که چگونه می توانید نشانه های فیزیکی جدیدی در مورد چیزی ایجاد کنید. شاید بعد از شام به جای خوردن کلوچه، آب یا یک فنجان چای بجوشانید.

4. ترکیب حواس باعث می‌شود که عادت‌های جدید را آسان‌تر بسازید.

من یک شکلاتوخور کامل هستم. من جدی فکر نمی کردم که بتوانم یک روز بدون خوردن آن بمانم. وقتی متوجه شدم که بیش از حد از آن می‌خورم، می‌دانستم که باید این عادت را تقویت کنم. من یک چای دارچینی پیدا کردم که دوستش دارم. بوییدن و چشیدن این چای جایگزین نیاز روزانه من به شکلات شده است. یک معجزه، در واقع. 

5. مانع ورود عادت جدید خود را کاهش دهید. 

به زبان ساده،خود را برای موفقیت آماده کنید . آیا می خواهید زمان صرف شده در شبکه های اجتماعی را کاهش دهید؟ برنامه را از گوشی خود حذف کنید. این همچنین عامل آگاهی شما را افزایش می دهد. وقتی از کاری که انجام می‌دهید یا نمی‌کنید آگاه هستید، از 5 درصد مغزتان استفاده می‌کنید که می‌تواند یک تصمیم متفکرانه بگیرد در مقابل تکیه بر 95 درصد مغزتان که بر اساس ناخودآگاه شما تصمیم می‌گیرد.

شانس خود را جشن بگیرید!

دانستن اینکه شما توانایی ایجاد موفقیت خود را دارید و بله شانس زندگی در حال تغییر است. با این حال، بیایید همه زحمات شما را دست کم نگیریم. حتماً موفقیت و شانس خود را جشن بگیرید. 

مرتبط :# ایجاد عادات بهتر #موفقیت #انگیزشی #انجام بده

یک دیدگاه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *